Voorlichting over dementie voor Turkse vrouwen
01 mei 2012

Bezoekers luisteren aandachtig naar de voorlichting over dementie
Rivas Zorggroep hield op woensdag 25 april een voorlichtingsbijeenkomst over dementie in Leerdam voor Turkse vrouwen. De bijeenkomst werd georganiseerd in samenwerking met de moskeevereniging. Bezoekers lieten zich informeren over het ziektebeeld en over de mogelijkheden van onderzoek, begeleiding en zorg voor dementerenden.
Dementie
Rivas speelde in op de vraag vanuit de Turkse gemeenschap naar informatie over dementie. Daarom organiseerde Rivas op woensdag 25 april een bijeenkomst over dementie. Ruim twintig vrouwen waren bij de voorlichting aanwezig. An Verhoef, geriatrie verpleegkundige bij Rivas, gaf informatie over dementie en de zorgmogelijkheden. De presentatie werd in het Turks vertaald door Turkan Kamar, medewerkster bij Rivas. Na de presentatie hadden de bezoekers gelegenheid om vragen te stellen. ‘We vinden het belangrijk dat de bezoekers van deze bijeenkomst weten dat zij met al hun vragen op het gebied van zorg en welzijn bij Rivas terechtkunnen’, zegt An Verhoef. De voorlichtingsbijeenkomst werd zeer gewaardeerd door de bezoekers en de moskeevereniging.
Zorg
Rivas had bewust gekozen voor een voorlichtingsbijeenkomst voor Turkse vrouwen. Rivas stemt zorg af op de behoeften van de cliënt. ‘Wij vinden het belangrijk dat iedereen de juiste zorg krijgt,’ legt Jose Thijssen, teamleider bij Rivas, uit. ‘Veel allochtonen blijken onvoldoende op de hoogte van de zorgmogelijkheden. Ook zij moeten weten waar ze terecht kunnen voor ondersteuning en zorg.’
Meer informatie
Voor meer informatie en vragen over de diensten van Rivas kan contact worden opgenomen met Rivas Zorglijn 0900-8440 (lokaal tarief).



